Za nás určite áno a to všetkými desiatimi! Vždy nám spraví radosť, keď niekoho z našich párov “nahovoríme”, aby si nechali svadobné fotenie na deň mimo svadbu. Či je to pred alebo po svadbou, je už čisto na nich, pre nás to dôležité nie je.

Podstatné je, že máme na fotenie a natáčanie viac času ako v deň svadby, je to väčšia pohodička pre mladomanželov a môžeme nerušene popustiť uzdu svojej kreativite či navštíviť nie jedno, ale hneď niekoľko miest.

Síce sa nám nestáva až tak často, že by sa naskytla možnosť vyraziť na svadobné fotenie iný deň, ale keď už tu príležitosť máme, tak to vždy stojí za to. Inak tomu nebolo ani so sympatickým párom Alickou a Ferim. I keď pravda je, že v tomto prípade nevyzeralo všetko ružovo…

Plán celého fotenia sme mali vymyslený dokonalo. Alicka a Feri pochádzajú zo Strečna, takže začneme pri Pamätníku francúzskych partizánov, následne sa preplavíme kompou cez Váh, zakotvíme pri zatopenom lome kúsok od Nezbudskej Lúčky a nakoniec si vychutnáme západ slnka na neďalekej vyhliadke. Plán skvelý, všetci sme sa tešili ako malé deti na Vianoce, ale…

V deň D nám počasie až tak neprialo a všetko nasvedčovalo tomu, že každú chvíľu určite začne prašť. Bohužial, pre našich mladých je to jediný možný termín, takže s tichou modlitbou, panebože len nech neprší, vyrážame smer Strečno. Prosili sme asi málo, na miesto sme dorazili s prvými kvapkami, no i tak po rýchlej kontrole radaru vyrážame k pamätníku, však za pol hoďku by malo prestať.

Nanešťastie sa práve v ten podvečer rozhodli všetky búrkové oblaky z okolia pre společné rande práve nad Strečnom, takže po hodinovom čakaní v aute zostali z nášho dokonalého plánu akurát prúdy vody tečúce dolu kopcom. Museli sme preto naštartovať mozgové závity a začať uvažovať ako fotenie zachrániť, a popri tom si nadávali, že sme v prílišnom nadšení nemysleli na mokrú variantu. Chvíľu to vyzeralo na maximálne využitie atmosféry a epické zábery mladomanželov z kufra auta, ale naštastie, či nanešťastie nás zastavilo echo, že v Žiline neprší, čiže sme sa bleskurýchle presunuli do Budatínskeho parku.

V parku nebolo ani nohy, takže sme mohli nerušene pracovať. Začali sme zľahka, pár záberov na cestičke, na trávniku, predsa len všade bolo mokro a tie biele šaty. Postupne sme sa prepracovali až k rieke, kde sa vcelku závratným tempom popustila uzda našej fantázie, pretože pár záberov s vodnou hladinou bude paráda. Palino teda odhadzuje tenisky, vyhŕňa rifle a lezie do vody. Zrazu však zistí, že odraz je fakt bomba, ale potreboval by ísť ešte kúsok ďalej. Balansovať v studenej vode, s technikou v ruke, po dne, na ktoré nebolo vidieť sa mu ale moc nechcelo. Jeho krátku vnútornú dilemu ukončila túžba po zábere z kategórie must have, na ktorú ani pud sebazáchovi nestačí, takže zrazu bol len v trenkách a po pás vo vode.

Dokonca ani strach z utopenia techniky ho nezastavil. Alicka s Ferim sa nestačili čudovať, čo všechno sme pre svoju prácu ochotní urobiť. Keďže pri vode sme boli v podstate uprostred ničoho, tak mohol Igi naplno využiť i droníka. Natočil si niekoľko záberov z výšky, obletov a preletov okolo dvojice, ktoré dajú výslednému svadobnému pohľad z trošku inej perspektívy a príjemne ho oživia.

Po výdatnom kúpeli sa presúvame opäť na lúku pod veľkú starú lipu, kde sa z nevinného tanca stane ďalší šialený nápad tipu: “Vezmi si dáždnik, doplna si ho nazbieraj týmto tu a vylez na ten strom.” Chvíľu neviete či to ten Palino myslí vážne alebo si robí srandu, vyhodnotíte situáciu a už sedíte na strome s dáždnikom v ruke a robíte romantickú spŕšku lipových vrtuliek na zamilovaný pár. V momente, kedy mi podávali foťák, nech máme natočený i pohľad z vrchu, sa už nikto ničomu nedivil, teda okrem mňa. Spadnúť z toho stromu sama O.K., ale s foťákom na krku sa preletieť nechceš. Akékoľvek protesty však boli márne.

Nebyť toho, že začne zapadať slnko a všetci sme boli uzimení, tak tam blúdime a vymýšľame somariny doteraz, pretože pár nápadov sme ešte mali. Každopádne sa nám potvrdilo staré dobré klišé, že vždy všetko vyjde podľa plánu a i z beznádejnej situácie sa dá vyťažiť maximum. Či sa nám to naozaj podarilo, posúďte sami. Už teraz sa tešíme na ďalšie exteriérové fotenie plné nápadov a budeme radi, keď našimi zákazníkmi budete práve Vy :)

No a aký je pohľad samotných aktérov fotenia?Sme radi, že sme sa rozhodli pre fotenie mimo svadobný deň a určite by sme to tak urobili aj teraz. Nevieme si predstavit, že by sme mali fotenie absolvovať v pribehu svadby. Určite by nebolo také pohodové a zábavne.”