Písal sa september 2003, keď som zostrihal svoje prvé dokumentárne video z výletu na Vychylovke. Mal som za sebou už pár domácich videí ešte na starých VHS, ale toto bolo iné. Požičaná digitálna miniDV kamera dovezená z USA (zohnať vtedy na Slovensku bolo takmer nemožné), strih na počítači, napálenie na DVD, vytlačenie obalu – ako originál film. A tak vzniklo Soft Studio, vtedy ešte Soft Video Studio.

Nastúpil som na gymnázium a dostalo sa mi do rúk DVD z Imatrikulácií – rozmazané, roztrasené, zle zostrihané. Povedal som si, že sa to musí dať spraviť aj lepšie. Zobral som kameru, zohnal moderátorku a začali sme vyrábať reportáže zo školských akcií. Kým iní kameramani robia pokusy na akciách klientov, my sme si všetko vyskúšali na školských akciách, kde sa nedalo veľa pokaziť a mali sme väčšiu vôľu experimentovať. Veď kto sa v tej dobe okrem verejnoprávnej televízie mohol pochváliť virtuálnym štúdiom so zeleným pozadím? Prišla prvá svadba, začal som točiť rôzne rodinné oslavy známych i neznámych a počas štúdia na vysokej škole som sa vrhol na stužkové. Potom sa to rozbehlo - pribudli koncerty, divadelné predstavenia, dokumenty, krátke klipy, športové akcie, videoškolenia,... a z koníčka sa stala práca.

Jeden človek nestačí a preto som začal budovať tím ľudí . Už na prvej stužkovej som mal so sebou svojho DJa. Rok na to pribudol fotograf, neskôr fotografka, pre väčšiu kvalitu sme začali natáčať stužkové a neskôr i svadby viacerí kameramani, čím sme sa chceli odlíšiť od konkurencie. Dnes už osamoteného kameramana od nás na svadbe nestretnete a náš tím sa neustále rozrastá.

Ponúkame komplexné balíky služieb na rôzne akcie. Natočíme, nafotíme, zahráme, osvetlíme či spravíme videoprojekciu. Po minulé roky skúšobne a od tohto roku naostro ponúkame live projekciu na stužkové. Vďaka prenosnej televíznej réžií premietame naživo na plátno všetko čo sa natáča. V reálnom čase strihané, ako pri televíznych prenosoch. Hostia už nebudú obmedzovaní polohou svojej stoličky v sále, často za zle umiestneným stĺpom, ale budú môcť pozerať veľký obraz na stene, z viacerých pohľadov. Estetický a kultúrny zážitok príjemne doplnia efektové svetlá prispôsobené charakteru konkrétnej akcie. Samozrejme, iné osvetlenie je vhodné na menšiu svadbu či oslavu v kruhu rodiny a iné na rockový koncert. S našimi partnermi vieme v prípade potreby zabezpečiť aj pódium pre organizovanie väčších podujatí v exteriéri, doplnené o komplexný ozvučovací a osvetľovací systém. Tím našich technikov je pripravený vyjsť Vašim požiadavkám v ústrety.

Súbežne s akciami sa vyvíjala aj tvorba webových stránok. Spočiatku to boli malé firemné prezentácie. Postupom času sme vytvorili vlastný CMS systém, ktorý používame na takmer všetkých webových stránkach. Z malých webov sme prešli na väčšie, neskôr e-shopy a v súčasnosti vyvíjame intranetové informačné systémy. O našich klientov sa staráme aj po odovzdaní stránok. Už pár rokov poskytujeme aj webhostingové služby na mieru. Nesnažíme sa o konkurenciu komerčným hostingom, ponúkame služby na mieru podľa konkrétnych požiadaviek.

Za týchto 10 rokov sme realizovali zákazky pre nespočetné množstvo bežných zákazníkov a firiem zo Slovenska, Švajčiarska, Nemecka, Rakúska či Talianska. Sme radi, že sme sa stali sponzormi viacerých akcií. Každoročne sme partnerom športovej akcie Parádny deň na Športovom gymnáziu určenej pre hendikepované deti, pomáhame organizovať akciu Amos na Gymnáziu Hlinská či podieľali sme sa na ozvučení a natáčaní akcie Krylonoce – pocta Karlu Krylovi.

V septembri uplynulo 10 rokov od založenia Soft Studio. Vtedy začal vznikať aj tento článok. Vďaka množstvu zákaziek pre klientov sa dočkal posledných riadkov až teraz v predvianočnom období. V nasledujúcich 10 rokoch by sme sa chceli aj naďalej sústrediť na zvyšovanie kvality našich služieb, poskytovanie komplexných balíkov na každú príležitosť a nové vlastné projekty.

Prajem všetkým našim klientom a obchodným partnerom veselé Vianoce a veľa úspechov v roku 2014.